Değerli Bilim İnsanları, Araştırmacılar ve Eğitimciler,

Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği (CEAD) ve Yüzbaşı Witold Pilecki Uygulamalı Bilimler Devlet Üniversitesi (State Captain Witold Pilecki University of Applied Sciences Oświęcim – Krakow yakınında) işbirliğiyle 05–08 Temmuz 2018 tarihleri arasında Polonya’da Auschwitz Müzesi kapısında ve o dönemden kalan tren rayları üzerinde ve aynı zamanda Nazi Karargahı binalarında kurulan bir üniversite olan Yüzbaşı Witold Pilecki Uygulamalı Bilimler Devlet Üniversitesi’nde “Eğitim ve İnsan Hakları“ ana temasıyla 3. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi gerçekleştirilecektir. Kongrenin sunum dili Lehçe, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça‘dır. Bu dosya konusu dışında eğitimin her alanında, Sağlık Bilimleri, Edebiyat Eğitimi, Ekonomi Eğitimi vb. bir alan ile ilgili eğitim sorunları ve genel eğitim konularında bildiri sunulabilir. Kongrede sözlü bildiri veya poster bildiri olarak sunulan bildiriler, metnin hakem raporuna göre ve yazarın da isteği doğrultusunda uluslararası bağımsız kitap, tam metin kitabı veya makale olarak çeşitli dergilerde basılacaktır.

Kongre Takvimi:

  • Bildiri Özeti Kabullerinin Son Günü: 15 Mart 2018
  • Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulması: 25 Mart 2018
  • Erken Kayıt Başlama Tarihi: 26 Şubat 2018
  • Erken Kayıt Bitiş Tarihi: 12 Mart 2018
  • Geç Kayıt Başlama Tarihi: 13 Mart 2018
  • Geç Kayıt Bitiş Tarihi: 30 Nisan 2018

Tüm sorularınız için şu e-posta adresini kullanabilirsiniz: ceadmugla@gmail.com

Kongre esnasında Auschwitz/Birkenau Toplama Kamplarını da görme imkanınız olacaktır.

Türkiye’den gidecek kongre katılımcıları aile, eş, dost ve akrabalarıyla birlikte, uygun ücrete bir de bağımsız Avrupa Gezi Turu’na katılma imkanı bulacaklardırEğitim ve İnsan Hakları” temasından dolayı tura katılım, bu konuda duyarlı tüm insanlara açık tutulmuştur. Avrupa Rüyası , kongreye destek amaçlı bu konuda duyarlı herkesin tura katılabilmesi için tur ücretini minimuma çekmiştir.

Kongreye ve tura ilişkin tüm ayrıntılara ve bilgilere http://www.ceadder.org ile kongre.avruparuyasi.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.

State Captain Witold Pilecki University of Applied Sciences ve Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği olarak siz değerli değerli bilim insanlarını, araştırmacıları ve eğitimcileri, Polonya kongremizde görmekten mutluluk duyacağız.

Kongremize katılım ve katkılarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 CEAD Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanları

Prof. Dr. Dr. habil. Witold STANKOWSKI

Prof. Dr. Nevide AKPINAR DELLAL