Değerli Bilim İnsanları, Araştırmacılar ve Eğitimciler,

5. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi’nin  özet gönderim son tarihi 20 Haziran 2019, erken kayıt ücreti ise son tarihi ise 30 Mayıs 2019’a kadauzatılmıştır.

Kongremize şimdiye kadar olan başvuru sürecinde Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Güney Afrika, İrlanda, İspanya, İsrail, Japonya, Mısır, Mozambik, Kongo Cumhuriyeti, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Singapur ve Özbekistan olmak üzere 20 farklı ülkeden akademisyenler, araştırmacılar ve katılımcılar kayıt olmuşlardır. 

Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Almanya), Captain Witold Pilecki Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Polonya) ve Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği (CEAD) işbirliğiyle, Avrupa’nın ve Almanya’nın bilim, teknoloji ve ticaret ana merkezlerinden biri olan Frankfurt am Main’da 279. sırada bir dünya üniversitesi olan Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde 25-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında 5. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi (CEAD Kongresi 2019) gerçekleştirilecektir.

Kongremize Eğitimde Kuram ve Uygulama, eğitimin her alanında, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Edebiyat Eğitimi, Ekonomi Eğitimi vb. alanlarda bildiri sunulabilir. Kongrede sözlü bildiri olarak sunulan bildiriler, metnin hakem raporuna göre ve yazarın da isteği doğrultusunda tam metin kitabında,“Eğitimde Kuram ve Uygulama ” adlı bağımsız bir kitapta kitap bölümü veya çeşitli dergilerde makale olarak basılacaktır. Kongrenin sunum dili Lehçe, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça‘dır.

Ayrıca katılımcılarımızdan gelen yoğun istek üzerine Türkiye’den katılacak katılımcılar için bu yıl da bir 7 ülke ve Selanik, Bari, Roma, Milano, Paris, Frankfurt, Prag ve Budapeşte gibi 13 kenti içine alan,  Prag ve Budapeşte’de 1’er gün, Roma’da 2 günParis’te 2 gün ve Almanya’da 3,5 gün kalmalı “Avrupa Turu” düzenlenmektedir.  

Kongreye ve tura ilişkin tüm ayrıntılara ve bilgilere  http://ceadder.org/site/tr/anasayfa/ ile https://www.avruparuyasi.com.tr/kongre/
adreslerinden ulaşılabilir.

Kongre Takvimi:

Bildiri Özetlerinin Gönderilmeye Başlanması: 15 Ocak 2019

Bildiri Özeti Kabullerinin Son Günü: 20 Haziran 2019

Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulması: 25 Şubat 2019 – 05 Mayıs 2019

Kayıt Başlama Tarihi: 25 Şubat 2019

Kongre Programının Açıklanması: 30 Haziran 2019 

Kongre Başlangıcı: 25Temmuz 2019 

Kongre Bitişi: 27 Temmuz 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı CEAD-POSTER-2-1-724x1024.jpg

Kongreye ve tura ilişkin tüm ayrıntılara ve bilgilere http://www.ceadder.org ile kongre.avruparuyasi.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.

Tüm sorularınız için şu e-posta adresini kullanabilirsiniz: info@ceadder.org ve ceadmugla@gmail.com

Kongremize katılım ve katkılarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Prof.Dr. Nevide Akpınar Dellal – Prof.Dr. Susanne Koch