Değerli Bilim İnsanları, Araştırmacılar ve Eğitimciler,

Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği (CEAD) ve Captain Witold Pilecki State University of Applied Sciences (Oświęcim – Krakow yakınında) işbirliğiyle 05–08 Temmuz 2018 tarihleri arasında Polonya’da Captain Witold Pilecki State University of Applied Sciences’nde “Eğitim ve İnsan Hakları“ ana temasıyla 3. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi gerçekleştirilecektir. Kongrenin sunum dili Lehçe, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça‘dır. Bu dosya konusu dışında eğitimin her alanında, Sağlık Bilimleri, Edebiyat Eğitimi, Ekonomi Eğitimi vb. bir alan ile ilgili eğitim sorunları ve genel eğitim konularında bildiri sunulabilir. Kongrede sözlü bildiri veya poster bildiri olarak sunulan bildiriler, metnin hakem raporuna göre ve yazarın da isteği doğrultusunda “insan hakları temalı uluslararası bağımsız kitap”, tam metin kitabı veya makale olarak çeşitli dergilerde basılacaktır.

Kongre Takvimi:

  • Bildiri Özeti Kabullerinin Son Günü: 30 Nisan 2018
  • Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulması: 26 Şubat – 30 Nisan 2018
  • Erken Kayıt Başlama Tarihi: 26 Şubat 2018
  • Erken Kayıt Bitiş Tarihi: 30 Nisan 2018
  • Geç Kayıt Başlama Tarihi: 01 Mayıs 2018
  • Geç Kayıt Bitiş Tarihi: 31 Mayıs 2018

Tüm sorularınız için şu e-posta adresini kullanabilirsiniz:  ceadmugla@gmail.com

Kongre esnasında Auschwitz/Birkenau Toplama Kamplarını da görme imkanınız olacaktır.

Türkiye’den gidecek kongre katılımcıları aile, eş, dost ve akrabalarıyla birlikte, uygun ücrete bir de bağımsız Avrupa Gezi Turu’na katılma imkanı bulacaklardır. Eğitim ve İnsan Hakları” temasından dolayı tura katılım, bu konuda duyarlı tüm insanlara açık tutulmuştur. Avrupa Rüyası , kongreye destek amaçlı bu konuda duyarlı herkesin tura katılabilmesi için tur ücretini minimuma çekmiştir.

Kongreye ve tura ilişkin tüm ayrıntılara ve bilgilere http://www.ceadder.org ile kongre.avruparuyasi.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.

Captain Witold Pilecki State University of Applied Sciences ve Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği olarak siz değerli değerli bilim insanlarını, araştırmacıları ve eğitimcileri, Polonya kongremizde görmekten mutluluk duyacağız.

Kongremize katılım ve katkılarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanları

Prof. zw. Dr. habil. Witold STANKOWSKI

Prof. Dr. Nevide AKPINAR DELLAL