Değerli Bilim İnsanları, Araştırmacılar ve Eğitimciler,

Eğitim Araştırmaları, Eğitimde Kuram ve Uygulama Nerede Tartışılır? Tabiki de Almanya’da.Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Almanya), Captain Witold Pilecki Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Polonya) ve Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği (CEAD)işbirliğiyle, Avrupa’nın ve Almanya’nın bilim, teknoloji ve ticaret ana merkezlerinden biri olan Frankfurt am Main’da 279 sırada bir dünya üniversitesi olanFrankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde25-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında5. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi(CEAD Kongresi 2019) gerçekleştirilecektir.

Kongremize eğitimin her alanında, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Edebiyat Eğitimi, Ekonomi Eğitimi vb. alanlarda bildiri sunulabilir. Kongrede sözlü bildiri olarak sunulan bildiriler, metnin hakem raporuna göre ve yazarın da isteği doğrultusunda tam metin kitabında, “Eğitimde Kuram ve Uygulama ” adlıbağımsız bir kitapda kitap bölümü veya çeşitli dergilerde makale olarak basılacaktır. Kongrenin sunum dili Lehçe, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça‘dır.

Ayrıca katılımcılarımızdan gelen yoğun istek üzerine Türkiye’den katılacak katılımcılar için bu yıl da bir 7 ülke ve Selanik, Bari, Roma, Milano, Paris, Frankfurt, Prag ve Budapeşte gibi 13 kenti içine alan Roma ve Paris’te 2 gün ve Almanya’da 3,5 gün kalmalı “Avrupa Turu” düzenlenecektir. Avrupa’daki sözkonusu muhteşem kentlerin atmosferini doya doya soluma fırsatı bulacağınız bu kongre ve turda sizleri ve sevdiklerinizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Kongre Takvimi:

Bildiri Özetlerinin Gönderilmeye Başlanması: 15 Ocak 2019

Bildiri Özeti Kabullerinin Son Günü: 30 Nisan 2019

Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulması: 25 Şubat 2019 – 05 Mayıs 2019

Erken Kayıt Başlama Tarihi: 25 Şubat 2019

Erken Kayıt Bitiş Tarihi: 10 Mayıs 2019

Geç Kayıt Bitiş Tarihi: 30 Mayıs 2019

Kongre Programının Açıklanması: 30 Haziran 2019 

Kongre Başlangıcı: 25Temmuz 2019 

Kongre Bitişi: 27 Temmuz 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı CEAD-POSTER-2-1-724x1024.jpg

Kongreye ve tura ilişkin tüm ayrıntılara ve bilgilere http://www.ceadder.org ile kongre.avruparuyasi.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.

Tüm sorularınız için şu e-posta adresini kullanabilirsiniz: info@ceadder.org ve ceadmugla@gmail.com

Kongremize katılım ve katkılarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Prof.Dr. Nevide Akpınar Dellal – Prof.Dr. Susanne Koch